آغاز واکسیناسیون عمومی کرونا در مسکو

واکسیناسیون کرونا در ۷۰ مرکز ویژه واکسیناسیون در بیمارستان ها و مراکز درمانی مسکو امروز (شنبه) آغاز شد و تا پایان سال جاری میلادی نیز ۱۰۰ مرکز دیگر در مسکو برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون ساکنان پایتخت روسیه گشایش خواهد یافت.

مراکز واکسیناسیون کرونا در مسکو از ساعت هشت صبح تا ساعت ۲۰ فعالیت می کنند و در زمان حاضر فقط افراد به اصطلاح گروه ریسک شامل معلمان و کارکنان مراکز درمانی و سازمان های خدمات رسانی و امدادرسانی در مسکو، واکسینه می شوند.

واکسیناسیون با ثبت نام قبلی و به صورت آنلاین انجام می شود و افراد می توانند در سایت اینترنتی mos.ru ویژه شهرداری مسکو ثبت نام کنند.

از شرایط برای واکسیناسیون کرونا در مسکو، نداشتن بیماریهای مزمن و شرکت نکردن در آزمایش ها برای واکسن کرونا و سایر واکسن ها اعلام شده است و واکسیناسیون برای زنان باردار و زنان شیرده نیز دارای عوارض جانبی اعلام شده است.

گزارش های رسیده از مناطق روسیه نیز حاکی از آغاز واکسیناسیون کرونا در واحدهای نظامی روسیه است و به گزارش ریانووستی، امروز پرسنل ناوگان بالتیک روسیه بطور گسترده واکسینه می شوند.

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که از هفته آینده واکسیناسیون عمومی کرونا با استفاده از "واکسن اسپوتنیک وی" آغاز ‌می شود.

ولادیمیر پوتین با بیان اینکه حدود ۲ میلیون دوز "واکسن اسپوتنیک وی" تولید شده است گفت: واکسیناسیون از دو گروه ریسک شامل کادر درمانی و معلمان آغاز می‌شود.

روسیه در روزهای اخیر با حدود ۶۰۰ قربانی جدید در یک شبانه روز، رکورد روزانه بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا را از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون ثبت کرد.

به گزارش ایرنا از مسکو ستاد عملیاتی پیشگیری و نظارت بر وضعیت کووید-۱۹ روسیه اعلام کرد: در مجموع، از ابتدای شیوع همه‌گیری کرونا ۴۱ هزار و ۵۳ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش با شناسایی ۲۵ هزار و ۳۵۴ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به بیش از ۲ میلیون و ۳۴۷ هزار نفر رسید.
آخرین رکورد از این دست در اول دسامبر (۱۱ آذر) ثبت شده بود که ۵۶۹ بیمار بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.


|
امتیاز مطلب : 123
|
تعداد امتیازدهندگان : 41
|
مجموع امتیاز : 41
نویسنده : وبمستران
تاریخ : شنبه 15 آذر 1399
چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

این در حالی است که سریع ترین سوپر کامپیوتر جهان برای انجام این کار به ۶۰۰ میلیون سال نیاز دارد.

چین مدعی است که این تکنولوژی ۱۰ میلیارد بار سریعتر از Sycamore گوگل است این موفقیت چین را به دومین کشور جهان در رسیدن به "برتری کوانتومی" تبدیل کرده است.

کارشناسان معتقدند در صورتی که این ادعا صحت داشته باشد، چینی‌ها به مزیت محاسباتی خیره ‌کننده‌ای در دنیای کامپیوتر دست یافته‌اند که از آن با نام برتری کوانتومی (Quantum Supremacy) یاد می‌شود.

تیم چینی نمونه اولیه کامپیوتر کوانتومی را به نام "Jiuzhang" ایجاد کردند که از طریق آن حداکثر ۷۶ فوتون شناسایی شد. این مطالعه در مجله Science به صورت آنلاین منتشر شده است.

این دستاورد نشان می دهد که چین به اولین نقطه عطف در مسیر محاسبات کوانتومی در مقیاس کامل رسیده است. یک مزیت محاسباتی کوانتومی، همچنین به عنوان "برتری کوانتومی" نیز شناخته می شود که بیانگر سرعت بالای محاسباتی کوانتومی است.

به گفته این تیم، هیچ رایانه ای سنتی نمی تواند همان کار را در مدت زمان معقولی انجام دهد.


|
امتیاز مطلب : 150
|
تعداد امتیازدهندگان : 46
|
مجموع امتیاز : 46
نویسنده : وبمستران
تاریخ : شنبه 5 خرداد 1398
این زن چشم و گوش ترامپ است

هایدی استیراپ، از متحدان استفان میلر، مشاور ارشد ترامپ چند ماه پیش بی سر و صدا به عنوان نماینده کاخ سفید در وزارت دادگستری آمریکا منصوب شد.

به گفته سه منبع مطلع، پس از آنکه مقام‌های ارشد وزارت دادگستری آمریکا از تلاش‌های او برای جمع‌آوری اطلاعات خودی‌ها درباره پرونده‌های جاری و کار این وزارتخانه درباره تقلب انتخاباتی مطلع شدند، ظرف دو هفته گذشته به او گفته شد تا این ساختمان را ترک کند.

این منابع گفتند، این مقام ترامپ متهم است که با نزدیک شدن به کارکنان این وزارتخانه از آنها می‌خواسته تا اطلاعاتی درباره تحقیقات از جمله مسائل مرتبط به تقلب انتخاباتی در اختیار او قرار دهند.

چنین اخباری در شرایطی منتشر می‌شود که ترامپ همچنان ادعاهایی را درباره پیروزی در انتخابات مطرح کرده و بدون ارائه اسناد و مدارکی از تقلب انتخاباتی گسترده به نفع جو بایدن صحبت می‌کند.

 

هایدی استیراپ همچنین بدون مشورت با مقام‌های ارشد این وزارتخانه یا دفتر حقوقی کاخ سفید، پیشنهاد کار به متحدان سیاسی در برخی از عالی‌ترین پست‌های وزارت دادگستری آمریکا را داده بود. به گفته یکی از منابع، او همچنین تلاش داشت در روند استخدام کارکنان ارشد دخالت کند که این نقض سیاست‌های منابع انسانی دولت آمریکاست.

وزارت دادگستری آمریکا در این رابطه اظهارنظر نکرده است. تلاش برای رسیدن به استیراپ هم ناموفق ماند.

این درحالیست که ویلیام بار، دادستان کل آمریکا پیشتر اعلام کرد دادستان‌ها و اف‌بی‌آی ادعاهایی مبنی وقوع تخلف‌های انتخاباتی را بررسی کرده و هیچ مدرکی دال بر تقلب گسترده که بتواند روی نتایج انتخابات تاثیر بگذارد، پیدا نکرده‌اند. با این حال، ترامپ با انتقاد از اظهارات ویلیام بار گفت وزارت دادگستری آمریکا "با جدیت مسائل را بررسی نکرده است."


|
امتیاز مطلب : 116
|
تعداد امتیازدهندگان : 37
|
مجموع امتیاز : 37
نویسنده : وبمستران
تاریخ : شنبه 3 ارديبهشت 1397

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد